Flamastry typu felt-tip (Herlitz)
Może nie są to urocze Crayola Supertips ani dystyngowane Staedtler Color, ale według mnie warto zwrócić na nie uwagę. Herlitz to kolejna niemiecka firma, która produkuje piśmiennicze cudeńka. Swoją drogą ciekawe, dlaczego to akurat Niemcy stały się taką mekką Europy, jeśli chodzi o artykuły szkolne? Moja mama cały czas wspomina, jak to jedna z jej koleżanek dzięki rodzinie miała dostęp do niemieckich produktów, które stały się obiektem westchnień dzieci. Dawniej większość mogła tylko pomarzyć o pachnących kredkach prosto z Niemiec. A dziś, proszę bardzo, jedna wycieczka do papierniczego i można przebierać jak w ulęgałkach. Ino trzeba piniądz mieć.
Szafy firmy pojawiły się dzisiaj w dyskontach sieci Lidl z okazji nadchodzącego (khe-khe, dopiero lipiec) nowego roku szkolnego. Można zaopatrzyć się m. in. w kredki, nożyczki, farby czy właśnie flamastry. Ceny - jak na tę markę - są bardzo korzystne, więc szczerze polecam. Gdyby nie fakt, że kredki te nabyłam już w zeszłym roku (jak nie dawniej), kupiłabym je dzisiaj z radością, bo ja za identyczne dałam prawie 20 zł.
I tak oto wyszłam z Lidla z flamastrami Herlitz oraz artykułami marki własnej dyskontu, o których napomknę na końcu recenzji. Tak, stałam się posiadaczką kolejnych trzydziestu mazaków i coś czuję, że mama w końcu mnie za te ekscesy wydziedziczy. Ale z drugiej strony, kosztowały tyle, co paczka papierosów, a nie wypalę ich w ciągu dnia i nie zatruję sobie płuc, prawda? No właśnie! Będą zdobiły biurko i służyły mi do notatek. A po przeliczeniu okazuje się, że koszt jednego flamastra to czterdzieści groszy, no żal nie kupić.
Nie są to co prawda "instagramowe" mazaczki, raczej półka typowo szkolna, ale i tak jestem z nich zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że jest aż 30 sztuk. Co prawda niektóre z nich są do siebie łudząco podobne, a na sto procent w opakowaniu znajdziemy dwa identyczne czarne (chyba że mam w sobie coś z daltonisty), ale można przymknąć na to oko, zwłaszcza że np. taki czarny bardzo się przydaje, bo zazwyczaj najczęściej się go używa (w przypadku flamastrów do konturowania, a jeśli chodzi o kredki - do cieniowania).
No i mogłyby mieć trochę lepszy design. Zdawałoby się, że to sprawa drugorzędna, ale wiecie, jak to jest, gdy człowiek przesiąknie instagramem.
"A jak się nimi pisze?", zapytacie zapewne i odpowiedź "normalnie" raczej Was nie usatysfakcjonuje, choć kusi mnie, aby właśnie tak to podsumować. W tytule zawarłam angielskie słowo felt-tip (czubek) i właśnie ono najlepiej tłumaczy specyfikę niniejszych flamastrów. Mazaki mają cienkie, spiczaste końcówki, którymi pisze się dość cienko, ale oczywiście nie aż tak, jak cienkopisami. Są minimalnie cieńsze od Stabilo Pen 68. To dokładnie takie same czubeczki, jak w przypadku tanich pisaków "z myszką", flamastrów mojego dzieciństwa. Nigdy nie zapomnę tych charakterystycznych białych skuwek.
Podsumowując: są to typowo szkolne mazaki, ale dobrej jakości i aktualnie w Lidlu w dobrej cenie (11,99 zł). Normalnie kosztują od 17 do nawet 26 złotych, także trzeba uważnie kupować. Na pewno świetnie sprawdzą się w szkole, choć może nie pozwalajmy nosić dzieciom wszystkich trzydziestu na lekcje - sama nosiłam po 2-3 piórniki dzień w dzień i tak teraz sobie dumam, że nie było to zbyt zdrowe dla kręgosłupa. A mamusia mówiła...
Cena regularna: ok. 20 zł za 30 kolorów (swoje kupiłam okazyjnie za 11,99 zł)
Dostępność: stała (zamawiałam tu)
Ocena: 9/10
A teraz, zgodnie z obietnicą, kilka słów o artykułach typowo lidlowskich.
United Office (artykuły biurowe) oraz Crelando (artystyczne) to czołowe marki Lidla związane ze światem stationery (o jak brakuje mi zamiennika tego słowa). Co jakiś czas ich produkty pojawiają się w ofercie tego sklepu - tradycyjnie w wakacje, ale nie tylko. Od dzisiaj (oraz od 30 lipca, kiedy zacznie się druga tura) do wyczerpania zapasów można kupić to i owo spod szyldów owych marek. Jako że na przestrzeni lat trochę się tego kupowało, dzisiaj nie poszalałam i zdecydowałam się tylko na paczkę brokatowych żelopisów oraz kolorowych długopisów.
Żelopisy (do wyboru: brokatowe lub neonowe) to taka klasyka. Rok w rok pojawiają się zarówno w Lidlu, jak i Biedronce. Trzeba uważać, bo ich tusz wolno schnie i łatwo rozmazać go ręką w trakcie pisania. Wydaje mi się, że te lidlowskie są trochę lepszej jakości od biedronkowych, które kupowałam jak dotąd. Nie zacinają się i piszą bardziej gładko. No i w zestawie jest czarny kolor! Właściwie zdecydowałam się na zakup głównie z jego powodu.
Jeśli zaś chodzi o długopisy, bądźcie ostrożni i czytajcie informacje na tyłach opakowania. Byłam przekonana, że kupuję niebieskie długopisy w kolorowych obudowach, tymczasem okazało się, że i wkłady są kolorowe, co oczywiście mnie bardzo ucieszyło, ale domyślam się, że niektórzy mogliby odczuć rozczarowanie. Ich obudowy są całkowicie kolorowe i wykończone bardzo przyjemnym w dotyku materiałem. Ni to plastik, ni to guma, ale aż chce się chwytać i pisać.
Oczywiście Lidl nie ma startu do Biedronki, która latem króluje, jeśli chodzi o asortyment szkolny i biurowy. Wszystkie studygramerki już zacierają łapki na myśl o ofercie, która zacznie się 6 sierpnia. Ale do tego czasu może warto przejść się do Lidla i skusić na choćby jedną rzecz? Chociaż może lepiej jednak nie, bo z tej jednej rzeczy zrobią się trzy albo dziesięć. Nie żebym coś o tym wiedziała.
Zachęcam do polubienia fanpage, aby być na bieżąco.
Komentarze
Prześlij komentarz